واقعیت مجازی

واقعیت مجازی و تور مجازی سه بعدی

مهمترین مسئله در بخش رقابت در فروش بین سازندگان پروژه های ساختمانی و معماری، علاوه بر کیفیت ساخت، کیفیت نمایش پروژه قبل از ساخت است تا بتوانند در انتخاب مشتریان برای سرمایه گذاری بسیار موثر باشند. جدیدترین روش برای نمایش پروژه، تکنولوژی واقعیت مجازی است.

واقعیت مجازی یک فناوری است که به مشتری امکان میدهد در محیط پروژه توسط رایانه قرار گرفته بطوریکه به هر سو که خواست حرکت کند و زوایای مختلف و محیط پروژه را به انتخاب خود دیده تا تجسم کاملی از آن کسب کند.

مهمترین مزیت واقعیت مجازی نسبت به شیوه های دیگر معرفی پروژه، تغییر متریال و مواد در لحظه و مقایسه آنها برای تصمیم گیری، رفع مشکلات طراحی و فروش با شرایط مختلف می باشد.

>> مزایای واقعیت مجازی عبارتند از:

>> نمونه ای جامع قبل از اتمام پروژه جهت فروش و پیش فروش

>> بررسی طرح های جدید و ایده های خلاقانه

>> بررسی متریالهای مختلف قبل از اجرا در پروژه اصلی

>> رفع مشکلات طراحی و اصلاح خطاهای احتمالی

>> ساخت انیمیشن بطور نامحدود با کیفیتHD

یکی دیگر از کاربردهای واقعیت مجازی را می توان در صنعت گردشگری و توریسم دانست بطوریکه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  شبیه سازی ساختمان و اتاق های هتل ها جهت ارائه به آژانسها و مراکز توریستی داخل و خارج کشور

هتل ها جهت جذب مسافران می توانند محیط شبیه سازی شده هتل خود را در اختیار آژانسهای مسافرتی قرارداده یا روی وبسایت خود بگذارند، بدین ترتیب مسافران خواهند توانست بطور ملموس فضای هتل شامل لابی، اتاقها، رستوران، سالن ورزشی، استخر، سالن همایش و مکانهای دیگر را دیده و با دید بازتری هتل مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

 

– شبیه سازی مراکز گردشگری و توریستی و موزه ها جهت جذب توریست

با شبیه سازی مراکز گردشگری و توریستی مانند پارکها، شهر بازیها، سینماها، موزه ها، مساجد و مکانهای زیارتی میتوان از آن بعنوان کاتالوگی پویا و بسیار کارآمد جهت معرفی این مکانها استفاده نمود و یک تور مجازی ایجاد کرد بطوریکه گردشگر خود را کاملا در محیط حس خواهد کرد.

 

– شبیه سازی و بازسازی ابنیه تاریخی جهت بررسی و مطالعات تاریخی و فرهنگی

بازسازی و شبیه سازی ابنیه تاریخی راهکاریست جهت معرفی اماکن گردشگری و همچنین مشاهده و مطالعه آنچه از بین رفته و تخریب گشته است. بعضی آثار به دلیل موقعیت بد مکانی و یا بلایای طبیعی از بین رفته اند که استفاده از واقعیت مجازی بسیار راه گشا است.

 

vr7

جهت دریافت نمونه کارهای واقعیت مجازی با ما تماس بگیرید